sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

80 yaşındaki Biden kendisine yaşlı denmesine; ben buna görmüş geçirmiş diyorum

Honomy

Üye
25 Mar 2023
4,012
36
AFP’de yer alan habere göre, ABD’de cumartesi gecesi geleneksel Beyaz Saray Muhabirleri Derneği Yemeği düzenlendi. Gazeteciler, ünlüler ve politikacıları bir araya getiren görkemli basın etkinliğine, 1924’ten beri göreve gelen her ABD başkanının en az bir defa katıldığı biliniyor. Yemeğin geleneklerinden biri de konuşmacıların ABD Başkanı’na şaka yoluyla sataşması olarak biliniyor.

Yemekte komedi programı Daily Show’un muhabiri Roy Wood Jr., Fransa’da emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkaran yasaya yönelik protestolara atıfla, ”64 yaşına kadar çalışmak istemedikleri için ayaklandılar. Bu arada Amerika’da 80 yaşında bir adam kendisini 4 yıl daha çalıştırmamız için bize yalvarıyor” dedi. Biden’ın Wood Jr.’ın kendisi hakkındaki sözlerini gülümseyerek dinlediği belirtildi.

Wood şöyle devam etti: “Bırakın işi bitireyim’. Bu bir kampanya sloganı değil bir yalvarış. Başkan’ımız hakkında ne söylerseniz söyleyin ama şekerlemeden uyandığında işleri hallediyor.”

Biden sataşmalara şaka yollu cevap verdiği konuşmasında 92 yaşındaki medya devi Rupert Murdoch’a atıfta bulunarak “Murdoch’u sevmediğimi düşünebilirsiniz ancak bu doğru değil. Beni (29 yaşındaki pop yıldızı) Harry Styles gibi gösteren bir adamı nasıl sevmem?” dedi.

Biden, geçen haftalarda cinsiyetçi ve yaş ayrımcı sözleri sebebiyle CNN’den kovulan sunucu Don Lemon’u da hedef alarak şunları söyledi: “Siz bana yaşlı deyin, ben buna görmüş geçirmiş diyorum. Antik çağlardan kalma olduğumu söylüyorsunuz, ben bilge olduğumu söylüyorum. Elden ayaktan düşmüş olduğumu söylüyorsunuz, Don Lemon, zirve çağında bir erkek olduğumu söylerdi”