sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

9.sınıflar okula ne zaman başlayacak? 2023 liselerin açılış tarihi

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
9.sınıflar okula ne zaman başlayacak? 2023 liselerin açılış tarihi

Yüz binlerce liseli öğrenci ve bu yıl ilk kez liselere kayıt yaptıran adaylar, yaz tatilinin son bulacağı ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu yaz tatili süresince atan liseliler, okullarının açılacağı tarihe odaklandı. Peki, liseler ne zaman açılacak?

Z5cm-jz59U6p_1qZNQZeJQ.jpg

Eylül ayının başlaması ile birlikte, liselerin ne zaman açılacağını ve yaz tatilinin ne zaman biteceğini merak eden liseli öğrenciler, konu hakkında bilgi almak adına MEB'in liseleri tekrar eğitim faaliyetine açacağı tarihi sorguluyor. İşte, 2023 liselerin açılış tarihi...
k3O3CK3nqEKrLZRMcB7cRA.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni paylaştı. Buna göre, ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.
KPJNFZ0STk-DWGO_iDm7IA.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim kademesine geçen öğrencilere uyum haftası düzenliyor.Yeni dönemde eğitim öğretim faaliyetleri önümüzdeki 11 Eylül'de başlayacak.İlkokul 1. sınıf öğrencileri ile anaokulu öğrencileri için uyum haftası 5-9 Eylül tarihleri arasında olacak.Lise öğrencileri için ise bu uygulama söz konusu değil.