sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınavları ne zaman bitecek? MEB AÖL sınav tarihleri

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınavları ne zaman bitecek? MEB AÖL sınav tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınavlarının online olarak yapılması kararını aldı. MEB online sınav ekranını açık lise öğrencilerinin erişime açtı. Açık Lise sınavlarında öğrencilere sorumlu oldukları her dersten sorular yöneltilecek. Peki Açık Lise (AÖL) sınavları ne zaman bitecek?

wzZFCaSvbEmLNkbcHcASjA.jpg

AÖL 3. dönem online sınavları başladı. Açıktan aldıkları eğitimle lise mezunu olmayı hedefleyen adaylar, sınavlara katılım gösteriyor. Henüz tamamlanmadığı sınavı olan öğrenciler ise sınav ekranının kaç gün daha açık olduğunu merak ediyor. İşte, MEB AÖL 3. dönem sınav tarihleri...
L8FY_SFKV0yx509em4SEhA.jpg

AÖL 3. dönem online sınavları normal öğrenciler için 28 Temmuz Cuma günü başladı. Açıköğretim Lisesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 3. Dönem Sınavları;28 Temmuz 2023 saat 09.30 ile 9 Ağustos 2023 tarihlerinde saat 23.59 arasında çevrim içi (online) olarak yapılacak.Hükümlü öğrencilerin sınavları 18 Temmuz-9 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.
zZlf8PUcmUCpldLisN6ibw.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre sınavlar 9 Ağustos tarihinde sona erecek. Sınavlar tamamlandıktan sonra adaylar sorulara ve uygulanmasına ilişkin itirazlarını 5 (beş) gün içerisinde iletecek.
cpOh8ikjIE62OveTBJyT3w.jpg

Sonuçların da Ağustos ayının son günlerine kadar ilan edilmesi bekleniyor.Bu kapsamda net bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.