sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Anaokulları ne zaman açılacak? İşte yaz tatilinin biteceği ve okulların açılacağı o tarih

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Anaokulları ne zaman açılacak? İşte yaz tatilinin biteceği ve okulların açılacağı o tarih

MEB geçtiğimiz yıllarda uyum süreci adında, çocuk-aile-öğretmen iş birliğinin artırılması amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirmişti. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında anaokulu olarak bilinen okul öncesi sınıflarının ne zaman eğitime başlayacağı merak konusu oldu. Peki, anaokulları ne zaman açılacak?

vbdlaDEO20GlO_gGybpfew.jpg

Eylül ayına kısa bir zaman kala okulların açılacağı tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle ilk kez okula başlayan anasınıfı öğrencilerinin, geçtiğimiz yıllarda uygulanan "uyum haftası" kapsamında okullara erkenden başlayıp başlamayacağı merak ediliyor. İşte, yaz tatilinin biteceği ve okulların açılacağı o tarih...
YHJfQVyoR0C9XRjsBvQg3w.jpg

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 4-8 Eylül 2023'te uyum eğitimleri gerçekleştirilecek.
YcyIumv-MkGG7nNvBfq97w.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni paylaştı. Buna göre, ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.Takvime göre, ilk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak.
r0qK6ZZL5kKnmOntvGgcqA.jpg

Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline çıkacak. 5 Şubat'ta ikinci dönem başlayacak.Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatilin tarihi ise 8 ile 12 Nisan arası olarak belirlendi.YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAR?Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran'da tamamlanacak.2024-2025 eğitim öğretim yılının ise 9 Eylül'de başlaması öngörülüyor.