GeyikForum.COM | Forum Sitesi

GeyikForum.COM Türkiye`nin en güncel ve kaliteli genel forum sitesi`dir.
GeyikForum'a katılım zahmetsiz ve ücretsizdir!

Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sohbet sohbet

Bilgisayar Donanım Kitapları

jeSt

𝕲𝖊𝖞𝖎𝖐𝕱𝖔𝖗𝖚𝖒.𝕮𝖔𝖒
Forum Sahibi
24 Ocak 2023
12,985
365
378
Donanım elektronik aletlerin dışarıdaki tüm parçalarına verilen isimdir. Elektronik tüm aletler donanımdan oluşur. Donanım ise iç ve dış donanım parçalarından oluşur. İç donanım parçaları dış donanım parçalarının içine yerleştirilir. Dış donanım bir kasa içinde bulunan donanım parçalarıdır.

Bilgisayar donanımı da yine diğer elektronik cihazlar gibi iç ve dış iki parçadan oluşur. Bilgisayarın İç donanım parçaları; ana kart, ses kartı, işlemci, ram, ekran kartı, ethernet modem ve sabit disk iken dış donanım parçaları ise, hoparlör, kulaklık, fare, yazıcı, tarayıcı, monitör ve kasadır.

Bilgisayar Donanımı

Bilgisayarlar yapı olarak elektronik parçalardan oluşan donanım ve yazılımları bulunan oldukça karmaşık yapıya sahip bir cihazdır. Doğal olarak herkes bilgisayarla ilgilenmek istemeyebilir. Ama bilgisayarı daha iyi anlamak isteyenler ise gerekli kitaplardan öğrenebilirler.

Bilgisayar donanımına ait bilgiler ve bu donanıma ait çalışmalar yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bilgisayar donanımını anlamak isteyenler için bilgisayar donanım kitapları edinmekte fayda vardır. Karışık bir yapıya sahip olan bu kitaplar bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.


algoritma-tasarimi-ve-gelistirme-java-ve-c-1912336-37-O.jpgmikroislemciler-mikrobilgisayarlar-1030347-12-O.jpgbilgisayar-donanimi-ve-bilesenleri-745854-18-O.jpg
 
Üst Alt