sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Bursluluk sınavı (İOKBS) yerleri açıklandı mı? İOKBS sınav giriş belgesi sorgulama ekranında heyecanlı bekleyiş

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Bursluluk sınavı (İOKBS) yerleri açıklandı mı? İOKBS sınav giriş belgesi sorgulama ekranında heyecanlı bekleyiş

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavları (İOKBS) 3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, bir yandan da sınav giriş belgesi ekranını ziyaret ediyor. İOKBS sınav giriş belgesi sınav anında zorunlu tutulan belgelerden biri. Peki, bursluluk sınavı (İOKBS) yerleri açıklandı mı?

HlJEsjDo_UKfmTmdSpgo4g.jpg

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 2022-2023 öğretim yılında birinci dönemde uygulanan öğretim programları esas alınarak düzenlenecek. Bakanlık tarafından açıklanan takvime göre sınavlar 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek.
ao7UkerYwEayX_fUIY6FXA.jpg

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için Başvuru ve Uygulama Kılavuzu, www.meb.gov.tr internet adresinden paylaşılmıştı. Kılavuzda sınav tarihi ve sınav giriş belgelerine ilişkin ayrıntılara yer verildi.
9UUqsEN5R0WtVshsHwuiYA.jpg

Kılavuza göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, sınav tarihinden en az 7 gün önce "www.meb.gov.tr" internet adresinden alınacak. İOKBS sınav giriş belgelerinin 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında ilan edilmesi bekleniyor.
SjXcplPIr06k22v3IBg5Zg.jpg

Adaylar sınav yerleri yayımlandıktan sonra e-Okul üzerinden veya meb.gov.tr adresinden İOKBS sınav yerlerini öğrenebilecek.
92Oe86pydUeuIy-q5EdU5A.jpg

Fotoğraflı sınav giriş belgesi elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazırbulundurulacaktır.