sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

E Jean Carroll mahkemede ifade verdi: Trump bana tecavüz etti

Honomy

Üye
25 Mar 2023
4,012
36
Salı başlayan davada ifade veren köşe yazarı E Jean Carroll, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine tecavüz ettiği ve daha sonra kitabında yalan söylediğini iddia ederek, 'adını karaladığı' gerekçesiyle tazminat ödemesini istiyor.

Mahkeme salonunda jüriye seslenen Carroll, "Ben, Trump bana tecavüz ettiği, daha sonra da bunu yazdığım zaman böyle bir şey olmadığını söylediği için buradayım. O benim itibarımı paramparça etti. Hayatımı geri almaya çalışmak için buradayım" dedi.

Carroll, ifade vermeden önce yargıç Lewis Kaplan, Trump'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaların jüriye müdahale kapsamına girebileceğini ifade etti. Trump, duruşmadan önce sosyal medyada Carroll'ın suçlamalarına, 'uydurmaca bir dolandırıcılık' ve davaya da 'cadı avı' demişti.

'Çok komik biriydi'​

Jüriye yaşananları anlatan Carroll, Trump'ın bir mağazada denk geldiklerinde hediye seçmek için yardımını istediğini söyledi.

Carroll, kendisinin bir şapka veya çanta önerdiğini, ancak bunun Trump'ın ilgisini çekmediğini, eski Başkan'ın kendisini iç çamaşır bölümüne yönlendirdiğini belirtti. Carroll, "Onunla iç çamaşır bölümüne gitmekten memnundum, çok komik biriydi" dedi.