sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

EKYS soruları ve cevapları yayınlandı mı? ÖSYM 2023 EKYS sonuçları için tarih verdi

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
20,002
38
EKYS soruları ve cevapları yayınlandı mı? ÖSYM 2023 EKYS sonuçları için tarih verdi

EKYS (Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) soruları ve cevap anahtarı için gözler ÖSYM’den gelecek açıklamaya çevrildi. Sınav sonuçları öncesi alacakları puanı tahmin etmek isteyen adaylar, soru ve cevapların yayımlanmasını bekliyor. EKYS soruları ve cevapları yayınlandı mı? EKYS sonuçları ne zaöan açıklanacak?

SBn4toiwjkqd_j_8pLTGTQ.jpg

ÖSYM tarafından yayımlanan takvim doğrultusunda EKYS (Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) 21 Mayıs 2023 Pazar günü yapıldı. Sınavların tamamlanması ardından soru ve cevapların yayımlanması bekleniyor.
xqvSBRJORE-ZX-qHPTozKQ.jpg

EKYS soruları ve cevapları geçtiğimiz yıl sınavın gerçekleştiği gün paylaşılmıştı. 2023 EKYS soruları ve cevaplarının da aynı şekilde sınav günü (21 Mayıs) yayımlanması bekleniyor.
IJIzq6dh7UGRlImj2awejw.jpg

21 Mayıs 2023 tarihinde yapılan EKYS'nin sonuçları 9 Haziran 2023 tarihinde açıklanacak.
NE6YY14fUkG8W4r1jPU61g.jpg

Sonuçlar, online sistem üzerinden görüntülenebilecek. Adaylar sonuçlara T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.