sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 engelli öğretmen atama takvimi

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
19,898
38
Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 engelli öğretmen atama takvimi

Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağı açıklanmıştı. 2020 ve 2022 EKPSS'den 50 ve üzeri puan alan adaylar, 3-7 Nisan 2023 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirdi. Peki, engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023 engelli öğretmen atama takvimi...

3pZJn6KDrEKDoAOodwNibQ.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylar arasından 3 bin 500 engelli öğretmen alacak. Atama takvimi geçtiğimiz haftalarda ilan edilmişti. Takvim doğrultusunda engelli öğretmen atamaları nisan ayının son günlerinde yapılacak.
-k3AR8r710mNPtSKz1mxPA.jpg

Atama için başvurular, 3 Nisan'da alınmaya başladı, 7 Nisan Cuma günü saat 16.00'da son buldu. Tercih süreci ise12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında sona erdi.
gKElxR3VGEyxHOSPUPueLg.jpg

Atamalar 25 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Atamalara ilişkin duyuru "http://personel.meb.gov.tr " adresinden ilan edilecek.
xxB75nGD6UuiD8CNclSwcQ.jpg

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "EKPSS'den 50 ve üzeri puan alan adayların başvuru yapabileceğini açıklayan Özer, "Her iki yıla ait EKPSS puanı olan adayların yüksek olan EKPSS puanı ile başvuruları alınacak. 8 Mayıs'ta da daha önce açıkladığımız gibi 45 bin yeni öğretmenimizin atamalarını gerçekleştireceğiz. Atanan tüm öğretmenlerimiz, 1 Eylül itibarıyla göreve başlayacak. Eğitim ailemize katılacak tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun." bilgisini paylaştı.