sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Eski eşe kimyasal saldırıda zanlı serbest

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
20,185
38
Eski eşe kimyasal saldırıda zanlı serbest

İstanbul Bayrampaşa'da eski eşinin yüzüne kimyasal madde fırlatıp dövdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Yusuf Çavdar, şikayetin geri çekilmesi üzerine tahliye edili.

İstanbul'da eski karısına kimyasal maddeyle saldıran kişi serbest bırakıldı.

Bayrampaşa'da 4 Ocak 2023'de eski eşi Yasemin Aksoy’un yüzüne kimyasal madde fırlatıp darp ettiği iddiasıyla Yusuf Çavdar'ın yargılanmasına devam edildi.

Savunma yapan Yusuf Çavdar, "Yapmamam gereken bir şey yaptım, huzurunuzda kendisinden özür diliyorum.’’ dedi. Yasemin Aksoy ise beyanında, "Sanık benden özür dilemiştir. Ayrıca çocuklarım da babalarını sormaktadır. Kendisinden şikayetçi değilim." dedi.

Mahkeme, Çavdar’ın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

Duruşma, Adli Tıp Kurumu'ndan genç kadının yüzünde iz kalıp kalmadığına ilişkin rapor alınması amacıyla ertelendi.

''GÜZELLİĞİNE Mİ GÜVENİYORSUN?''

Yasemin Aksoy, yaşadığı korku dolu anlarıysa şöyle anlatmıştı:

"İşe gitmek için evden çıktım. Sokakta yürürken eski eşim önümde durdu. 'Güzelliğine mi güveniyorsun? Seni öldürmeyeceğim ama süründüreceğim' diyerek bana doğru adım attı. Ben bir şey yapacağını düşünmedim çünkü, elleri cebindeydi. İlerlemeye başladığımda hafif soğuk bir su hissettim. Gözlerimi kapatıp yüzümü korumaya aldım. İkinci bir hamle yaptı, muhtemelen boynuma geldi. Yere kapaklandım ve bağırmaya başladım. ''ŞİKAYETTE BULUNDUM, HİÇBİR CEZA ALMADI'' O sırada gözlerim kapalıydı. Çığlık çığlığa apartmana koştum. Babam ve annemden yardım istedim. O sıra komşular yardım ettiler. Mahallemizden bir komşu yüzümü yıkamış. O sayede yüzümde hafif yanıklar oldu. Boynum kötü halde. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen, sürekli peşimdeydi. Atölyeme ses kayıt cihazı yerleştirmişti. Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç kez uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı.''