sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Hasarın boyutu giderek artıyor! Depremde yıkılan bina sayısı belli oldu!

jeSt

𝕲𝖊𝖞𝖎𝖐𝕱𝖔𝖗𝖚𝖒.𝕮𝖔𝖒
Forum Sahibi
24 Ocak 2023
15,655
378
DEPREMDE CAN KAYBINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR GELİYOR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde 20 bin 213 kişinin hayatını kaybettiğini ve 80 bin 52 kişinin yaralandığını açıkladı.

TÜRKİYE DEPREM İLE SARSILDI

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 6,4 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Diğer yandan Kahramanmaraş'ın yanı sıra Gaziantep ve Adıyaman'da çok sayıda deprem meydana geldi.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 6 Şubat Pazartesi günü saat 13:24'te Gaziantep Elbistan merkezli depremin büyüklüğünü 7.6 olarak açıklandı.

YIKICI DEPREM 10 İLDE ETKİLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"10 ilimizi etkileyen deprem. İlk andan itibaren tüm bakanlarımızla birlikte AFAD'da toplanmaya başladık, gerekli görevlendirmeleri yaptık. Cumhurbaşkanımız ilk andan itibaren bire bir depremi takip etmekte ve yönetmektedir. Ekiplerimiz sahada." dedi.

DEPREMDE KAÇ BİNA YIKILDI?

Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana'da yıkıma neden olan Kahramanmaraş ve Gaziantep depreminde bina ihbarları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kahramanmaraş merkezli depremlerde şu an itibarıyla yıkılan bina sayısı 6 bin 444." ifadelerini kullandı.

Hasarın boyutunda yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

VARANK: ÜRETİME ZARAR VERECEK YIKIM OLMADI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın ardından sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarda bulundu:

"Kayıplarımız var. Rabbim hepsine rahmet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Afetten etkilenen bölgeler aslında sanayi anlamında da Türkiye'nin en önemli üretim merkezleri arasında yer alıyor.

Gerek bakanlıktaki arkadaşlarımız gerekse diğer bakanlıklarla birlikte olayı sıcak şekilde takip ediyoruz. Üretim tesislerimiz ve sanayicilerimile irtibat halinde süreci en güzel şekilde yönetmeye çalışıyoruz.

Gerek organize sanayi bölgeleri ve dışındaki üretim tesislerinde üretime zarar verecek herhangi yıkımın olmadığını görüyoruz. Bu bizimaçımızdan sevindirici.

argO

Üye
10 Şub 2023
1
1
Elim varsa yazdıklarını beğebilsem . enkazda cantata 4 milyon dolar bulup bulan yetkililere testlim eden diğer yanda yağmacılar ateş edeip şehir kesen eşkiyalar nasıl karıştırmak istiyorlar veya neyle sınanıyoruz .. orda olsam katil olmuştm eminim.

jeSt

𝕲𝖊𝖞𝖎𝖐𝕱𝖔𝖗𝖚𝖒.𝕮𝖔𝖒
Forum Sahibi
24 Ocak 2023
15,655
378
[MENTION=34]argO[/MENTION] kardeşim bende Gaziantepdeyim Maraş ta adiyamanda arkadaşlarım tanidiklarim var ve bir çok kişiyi kaybettik cenazelerine bile gidemedik. İnan çok üzgünüz şans üzeri yaşıyoruz canımız mutahitlerin elinde kalmış ve onlara depreme dayanıklı olduğuna dair verilen belgelerde kalmış hayatimiz.

Burda sefillik yaşıyoruz Allah'a şükür ben bir göz odada 8 kişi sığındık bir yere dışardaki insanlara göre lüks hayatı yasiyorum. Çok zor durumda depremzedeler hele iki gün varya ekmek bulamadık bugün adam gibi ekmek bulduk yedik.
İlk gün krekerle beslwndik ben beslenemedim çocuklarıma verdim benim payimi

Belediyeler hükümet boş boş konsunup medyada yalandan dolandan milleti kandırdılar hala da kandırmaya devam ediyorlar. Halk olmasa bu milelt sefilleri oynuyordu