sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Öğretmen il içi tayin başvuruları başladı mı? (İl içi tayin başvuru ve sonuç tarihi takvimle duyuruldu)

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Öğretmen il içi tayin başvuruları başladı mı? (İl içi tayin başvuru ve sonuç tarihi takvimle duyuruldu)

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin 2023 yılı yer değiştirme takvimini yayınladı. İl içi tayin başvuru tarihleri duyuruldu. Takvime göre, öğretmen il içi tayin başvuruları temmuz ayı içerisinde tamamlanacak. Peki, öğretmen il içi tayin başvuruları ne zaman başlayacak?

VaWBVu06ZEm7JhcTd4bD6g.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değişikliği ile mazerete bağlı atama takvimi yayımlandı. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin 2023 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuruyla ayrıntılar paylaşıldı.
hIX4Fi-E90qoCvHOAVtHFQ.jpg

İl içi tayin başvuruları 13-17 Temmuz tarihleri arasında MEBBİS üzerinden alınacak, atamalar ise 20 Temmuz 2023 tarihinde valiliklerce gerçekleştirilecek.
DjLdAHo2QEarAH29czLTVg.jpg

Başvurular mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.
utPocJO5S0SYdGLCI5b-KA.jpg

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,2. 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresinitamamlamış olmak,3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4’üncü maddesi kapsamında sözleşmeliöğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosunaatananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosunaatandıkları tarihten itibaren 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamışolmak,4. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmenkadrosuna atananlar bakımından bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak 30 Eylül 2023tarihi itibarıyla sözleşmeli ve kadrolu toplam 4 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmakşartları aranacaktır.