sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Öğretmenlerin yer değiştirme başvuru takvimi: İl içi ve il dışı yer değiştirme başvurusu ne zaman?

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
20,231
38
Öğretmenlerin yer değiştirme başvuru takvimi: İl içi ve il dışı yer değiştirme başvurusu ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Öğretmenlerin 2023 Yılı Yer Değiştirme Takvimi yayınlandı. İl içi, il dışı ve mazerete bağlı yer değiştirme başvurularının başlayacağı tarihler takvim içerisinde yer alıyor. Peki, il içi ve il dışı yer değiştirme başvurusu ne zaman başlayacak?

HbdDlqOug0CF_mObqTqg9A.jpg

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değişikliği ile mazerete bağlı atama takvimi yayımlandı.
CR0yG-ZZJUSYXSKJsJdAGg.jpg

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 13-17 Temmuz'ta, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 28 Temmuz-2 Ağustos arasında yapılabilecek.
c73307nWzUGOlQlm493msw.jpg

Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvurularının kabul edilmesi ve onay süreci ise 7-14 Ağustos'ta başlayacak.
vaPPTR-N8EGDpXVN6N3jCQ.jpg

Başvurular, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerindeki MEBBİSMazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumumüdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecek.