sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Sulama kanalında sörf

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
20,091
38
Sulama kanalında sörf

Adana'da su sporlarına meraklı bir genç, yaşadığı yerde deniz olmayınca çareyi sulama kanalında buldu. Gencin kullandığı araçlar ise kendi yaptığı sörf tahtası ve traktör...

E11w0aVSqkGPrVc2PXcRdg.jpg

Adana'da bir genç çocukken çizgi filmden görüp merak sardığı sörfü, traktör yardımıyla sulama kanalında yapmaya başladı.
9ylBLRGbo0KFpVJ0ql4Y4Q.jpg

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Abdioğlu Mahallesi'nde ikamet eden 26 yaşındaki genç Mazlum Kaya, çocukken çizgi filmlerden gördüğü sörfe merak sardı.
mX4MMSX4qk-_qVPdQsATYQ.jpg

Kaya, bundan 6 yıl önce kendi kendine sörf tahtası yaptı. Kaya daha sonra bu tahta ile sulama kanalında traktör yarımıyla sörf yapmaya başladı.
Xy5_jW7DDkKmozSSLjlfBg.jpg

Çevredeki vatandaşlar sulama kanalındaki sörfü görüntüleyip sosyal medyaya atınca büyük ilgi gördü. Kaya, şimdi sürekli traktör yardımıyla sulama kanalında sörf yapıyor.
5rE8ODpnqkK1aUiWhnjzpA.jpg

Kaya, izlediği çizgi filmlerden dolayı sörfe merak sardığını, Adana’da da sörf yapacak yer olmadığı için bunu sulama kanalında yaptığını belirterek, "Sörfü çok seviyorum. Sörf tahtamı da kendim yaptım. Çocukluğumdan bu yana izlediğim çizgi filmlerden dolayı sörfe merakım var. Sulama kanalında da çok zevkli oluyor. Çok keyif alıyorum." dedi.
FIlgLReuu0uGaKxeP4Ad3A.jpg

Kaya, kendisinin sörf yaptığı yerin derinliğinin az olduğunu, ayrıca profesyonel yüzücü olduğunu belirterek, "Ben bunu bir farkındalık için yapıyorum. Ama kimse denemeye kalkmasın. Özellikle çocuklar da sulama kanalına, derin olan yerlere girmesin. Çünkü her yıl onlarca çocuk ölüyor. Buna lütfen dikkat edelim." diye konuştu.
NHvcA0rdZkKtdAbbvGNxiw.jpg

_D6WWeyB0UGYjqVTIjvJLQ.jpg

EPwAH32ccE-t9agDxu9Nyw.jpg

0T0WqEG6K0WIIVHbBdC8MA.jpg