sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercih süreci ne zaman? İşte 2023 tercihlerinde son durum

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercih süreci ne zaman? İşte 2023 tercihlerinde son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) tercihleri 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresinden alınacak. Sonuçların açıklanmasının ardından, puanlarına göre bölüm araştırması yapacak öğrenciler, tercihlerin başlayacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman?

tHBaSSEiGU-LS6qn-Lx3dA.jpg

2023 YKS tercihleri, YKS oturumundan aldıkları puanlar kapsamında üniversite tercihi yapacak üniversiteli adaylarının gündeminde yer alıyor. Sonuçların açıklanması ve ardından tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla beklenen tercih süreci somutlaşacak. İşte, 2023 tercihlerinde son durum...
Cb_dKnIpOEaNmo_uw_F03w.jpg

Üniversite tercih tarihleri henüz ÖSYM tarafından duyurulmadı.Fakat Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilan edilmesinin ardından tercih sürecinin başlaması bekleniyor.
FBMD10ADIk6Z6fppEDCx-A.jpg

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuç tarihi 2023 ÖSYM takviminde paylaşıldı.Takvime göre; YKS sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde duyurulacak.