sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Üniversitelerde güz dönemi ne zaman başlayacak? Üniversiteler ne zaman açılır?

fikirdanis

Üye
25 Mar 2023
3,504
38
Üniversitelerde güz dönemi ne zaman başlayacak? Üniversiteler ne zaman açılır?

Eylül ayına kısa bir zaman kalmasıyla birlikte üniversitelerin ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Üniversiteliler, 2023-2024 döneminde üniversitelerde eğitimin başlayacağı tarihi sorgulanmaya başladı. Peki, üniversiteler yeni dönemde ne zaman açılacak?

aLC_bbzZUUSqc7HJty49SQ.jpg

Üniversitelerde 2023-2024 eğitim dönemi için geri sayım başladı. Bu yıl ilk kez üniversiteye adım atacak öğrencilerin yanı sıra ara sınıflarda eğitimlere devam edecek öğrenciler de bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor. İşte, araştırılan 'Üniversiteler ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtı...
MFRk0Q57yUCJU4UY5tNSSg.jpg

Üniversitelerin bu yıl hangi tarihte açılacağı henüz belli olmadı. Üniversitelerin açılış tarihi akademik takvimlerine göre farklılık gösterebiliyor.Üniversitelerde yeni eğitim yılının Eylül ayının son haftalarına doğru başlaması bekleniyor.
OUnJu6C4Ck6kM_vy_9pEAw.jpg

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçlarının, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ilanının ardından tercih süreci de başlayacak.Tercihlere ilişkin henüz resmi bir açıklama yok. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.