sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Usta yönetmen Oliver Stone "John Wick 4"ü yerden yere vurdu

KingZeus

Üye
25 Mar 2023
2,801
38
Usta yönetmen Oliver Stone

"Müfreze" (Platoon) ve "Katil Doğanlar"ın (Natural Born Killers) yönetmeni Oliver Stone'dan, "John Wick" serisinin son halkası olan dördüncü filme sert bir eleştiri geldi.

3afEtcvdxUeSbyFbS-E0BQ.jpg

"Doğum Günü Dört Temmuz", "Büyük İskender" gibi filmlerle tanınan Oliver Stone, "John Wick 4"te yer alan aksiyon sahnelerini video oyunlarına benzetti ve aşırı şiddet içerdiği gerekçesiyle eleştirdi.
UwtnG_JPW0q6zE5GXiO9nQ.jpg

Variety'ye konuşan Stone, sinemanın popüler kültür odaklı serilerinin birçoğundan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Buna da "John Wick 4"ü örneklendirdi.
8iv4uRviBESHDJAye9kuZA.jpg

Filmi inanılmayacak kadar iğrenç olarak nitelendiren usta isim, Keanu Reeves'in başrolde olduğu aksiyon filmlerini gerçeklikten kopuk olarak değerlendirdi.
6zclVwJcRkaVzk0t-pMFDA.jpg

Oscar ödüllü Stone, "Uçakta John Wick 4'ü izledim. Bence film inanılmayacak kadar iğrenç. İğrenç. İnsanlar ne düşünüyor bilmiyorum. Keanu Reeves filmde 300-400 kişiyi öldürüyor. Ve bir savaş gazisi olarak söylemeliyim ki hiçbiri inandırıcı değil. Bunun bir film olduğunun farkındayım ama filmden çok bir video oyununa dönüşmüş" dedi.
sa8R9aw5ek2cHZrdEPw6Aw.jpg

76 yaşındaki yönetmen, sözlerine "Seyirci belki video oyununu seviyor. Ama ben sıkılıyorum. Kaç araba kaza yapabilir? Kaç tane dublör kullanabilirsin? Her şey birbiri ardına geliyor. Bu inandırıcı değil" diye devam etti.
iykdPyUdbUCnhDMkmNQ0nA.jpg

Öte yandan "John Wick 4" filmi, üç saatlik süresiyle de eleştirilere maruz kalmıştı. Konuyla ilgili filmin yönetmeni Chad Stahelski, "Eleştiri buysa, kabul ediyoruz. Biz bununla ilgili hiç kaygılanmadık sanırım, sadece filmi izledik. Bence filmin en iyi versiyonu olduğunu düşündüğümüz uzunluk bu. Daha uzununu denedik, daha kısasını denedik. Filmin bu uzunlukta iyi olduğunu düşündük" demişti.