sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Yusufeli Barajı'nda su seviyesi 106 metreyi aştı

CevdetErten

Co Admin
25 Mar 2023
19,877
38
Yusufeli Barajı'nda su seviyesi 106 metreyi aştı

Artvin'de Yusufeli Barajı'nda, 228 milyon metreküpü aşkın su depolandı. Barajda su yüksekliği 106,57 metreye ulaştı.

4M5K6itwIE2jehuuXxuVKw.jpg

22 Kasım'da su tutmaya başlayan, Türkiye'nin en yüksek barajı Yusufeli Barajı'nda; su seviyesi, her geçen gün yükseliyor.
C5Xw7_5pd0mfe2fLN2gSUQ.jpg

Kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin 1'inci, dünyanın 5'inci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı havzasında; su yüksekliği 106,57 metreye, depolanan su miktarı da 228,53 milyon metreküpe ulaştı.
cw0IwhbkMkGSq8z8vTj_gA.jpg

İlçenin yanı sıra, yol ve köprülerin sulara gömüldüğü eski yerleşim yerinde, birçok bina da görünmez oldu.
-Kiolked4US1ClOJ_wc5Qw.jpg

153 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınan ilçelerinin, anılarla suyun altında kaldığına tanıklık edenler, doğup büyüdükleri yerlere son kez bakmak için geliyor.
pOIo32cEPEy0Yl5QNQNMXw.jpg

Bölgede suların ulaşmadığı noktalarda geri dönüşüm yıkımları sürüyor. Bazı kişiler de kışlık yakacak odununu, suların henüz ulaşmadığı alanlardan karşılıyor.
t5tRRuHynUKunH8ouAgoDw.jpg

Anılarının sular altında kaldığını söyleyen Nurettin Demirci, "Ben doğduğumdan beri buradayım. Burada büyüdüm. Çalıştım, çabaladım. Bahçe yaptım burada. Kendim, inşaatında çalıştım, ev yaptım. Burada sadece anılarımız değil emeklerimiz de var.. Ağlamamak elde değil." dedi.
4a56HCsBhkW6fIz-fpCy7g.jpg

_Prkb9Nt-0qZq-CqST7qXA.jpg