sohbet sitesi Sohbet sitesi sohbet Hosting sohbet sanalbilgi Sohbet sitesi

Yüz Yıllık Mucize'de mutlu son! "Hayatta böyle güzelliklere ihtiyacımız var"

KingZeus

Üye
25 Mar 2023
2,788
38
Yüz Yıllık Mucize'de mutlu son!

Başrollerini Birkan Sokullu ve Ebru Şahin'in paylaştığı "Yüz Yıllık Mucize" dizisi, 15 Haziran akşamı yayınlanan 13. bölümüyle ekranlara veda etti. Final bölümüne; Harika ile Kemal'in mutluluğu damga vurdu. İşte detaylar...

RFBhHngZnEaIgHPGIuTx2A.jpg

130 yaşındaki Ali Tahir'i hikayesinin anlatıldığı "Yüz Yıllık Mucize" 13. bölümüyle final yaptı. "Yüz Yıllık Mucize"nin son bölümünde; herkesin mutluluğu yakalaması dikkat çekti.
osDeMAOnb0yJ1S8e4PLmZw.jpg

Yüz Yıllık Mucize son bölümde; Kemal'in vurulmasıyla konakta herkes perişan olurken, Ali Tahir'in 100 yıllık mucizesinde sona gelindi. Harika, Zeren ve Turgut, Kemal'in peşinden hastaneye giderken; Süreyya da gelen polislere olayı anlattı.Canan'ın Süreyya'yı vurmaya çalıştığını o sırada Kemal'in vurulduğunu öğrenen Aysel de hastaneye koştu.
ZBKD3ggBRE-ejf_pC5c8zg.jpg

Herkes Kemal'den gelecek iyi bir haber beklerken Süreyya da evde annesiyle dertleşti. Müzeyyen Hanım "Sen Eşref'in eşi, kızların halası olmaktan başka nesin bu hayatta?" diye sordu.Ardından çocuklarını bırakıp giden anne yalanındaki kadının kendisi olduğunu anlatan Müzeyyen, "Sen durdurdun beni. Ben sizi terk ettim. Senin öfken benim yüzümden, derdin benimle" dedi.Annesini affettiğini, ona kızmadığını söyleyen Süreyya, bundan sonra mutlu olacağına dair ona söz verdi.
5puF4gYCIkSNu3hLKdyoPw.jpg

Yoğun bakımdaki Kemal'in yanına giren Harika ise bu hikayenin bitemeyeceğini söylerken Kemal, gözünü açtı.
n3__-Kv0dEaZqmVHsbD4oA.jpg

Kemal, odaya alındıktan sonra hastaneye gelen Süreyya, onunla helalleşti. Giderken de "Çabuk iyileş olur mu? Yolunu gözleyen birileri var" dedi.Turgut haber verince halasına koşan Harika, o yanında olduğu için çok mutlu olduğunu söylerken; Süreyya ondan çocukluğunu çaldığı için özür diledi.
yPIZqsH9Ok-qhmFSQcVADA.jpg

Akşam Harika, odanın önünde uyuklarken Turgut odaya girdi. "Merak etme paşam, veda konuşması yapmaya gelmedim" dedikten sonra hemşire onu dışarı çıkarttı.Ancak o arada Kemal, fenalaştı ve tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Aysel'i arayan Turgut, Kemal'in vefat ettiğini söyledi.
Gu_vUizdNk-Afft4_Psy7Q.jpg

Kemal'in vefatının ardından Harika, kitabı bitirirken Süreyya, Nihan'ı konağa davet etti. Hep birlikte kahvaltı yapmadan önce Harika, annesini affettiğini söyledi. Ardından da bir master programına başvurduğunu ve Amerika'ya gideceğini söyledi.
14-l5TLi1kmIO6UOTAMk_w.jpg

Ablasını yalnız yakalayan Zeren ise onlar ayrıldıktan sonra Cem ile yakınlaştıklarını itiraf etti. İki kardeş sarılırken Nihan'ın mektuplarını okuduklarını ve gece orada kalmasını söyledi.
4gC0jbxfrEmgbFkwrk29kg.jpg

Bavulunu toplayan Harika, Amerika'ya gitmek üzere hazırlanırken babaannesiyle vedalaştı. O sırada Müzeyyen, Kemal'in hayatta olduğunu bildiğini belirtti.Aşağıya inen ve herkese tek tek sarılan Harika, Turgut'la havaalanına gitmek üzere konaktan ayrıldı.Harika, Kemal'in yanına giderken Turgut'la yaptıkları plan ortaya çıktı. Kemal'in odasına girdiğinde ona yakında görşeceklerini söyleyip bir iğne yaptı. Sonrasında Harika'nın yardımıyla hastaneden kaçırdı.
gdolaHiyqEasMniSi4YVsg.jpg

Amerika yerine Kemal'in yanına giden Harika, onun peşindeki adamlar gidene kadar saklanacaklarını öğrendi. Harika, ondan sıkılmayacağını söylediği sırada Kemal ona evlenme teklif etti.
U3adqnHOB0OU6pD46xw4AQ.jpg

İkili evlendiği sırada Süreyya da Ege'de deniz kenarında yazlık eve yerleşeceğini ve öğretmenliğe döneceğini söyledi. Konağı kızlara bırakıp giderken herkesin hayatında yeni gelişmeler oldu.
u7j0anG40EyLSBrnVx2DKg.jpg

Cem, Zeren'siz yapamadığını söylerken Turgut da Aysel'e evlenme teklif etti. Aynı anlarda Harika da Kemal'e hamile olduğunu müjdeledi. İkili sarılırken Harika, onun saçının beyazladığını fark etti. Böylece aynı yerden vurulduğu için Kemal'in alamet-i mucizesinin kaybolduğu anlaşıldı.
0wCs2k76XUGu13w1w74WGw.jpg

Aradan geçen 4 yıl sonunda Harika'nın romanını herkes çok beğenirken; konakta Aysel, kızlar ve Sacide tarafından işletilen bir restoran açıldığı ortaya çıktı.Ertesi gün Kemal ve kızı Deniz ile birlikte konağa giden Harika, herkesi görüp mutlu olurken Müzeyyen Hanım da Süreyya'nın bir beyefendi ile tanıştığını söyledi.
C2kMs7xAVkaDYRtVOmVGNw.jpg

Harika ile Kemal'in tüm engelleri aşıp evlenmesi ve Yüz Yıllık Mucize'nin mutlu sonla bitmesine sosyal medyadan yorum yağdı."Gerçekten mucize gibi etkiler bırakan şahane bir dizi oldu""Harika bir final oldu""Muhteşem son""Hayatta böyle güzelliklere ihtiyacımız var""Mucize bir diziydi""İzlemeye doyamadım"